İşte eski İçişleri Bakanı Soylu’nun Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş’e açtığı telefonun arka planı

Sözcü yazarı İsmail Saymaz, Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş’i arayarak, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın para kaptıran eski futbolcular için “Çocukların sorununu çözün” dediği iddiasının perde arkasını kaleme aldı.

Saymaz’ın aktardığına göre, “Arda Turan, Emre Belözoğlu ve Muslera, nisan ayında Erdoğan’dan randevu istedi. Erdoğan, İstanbul Havalimanı konuk evinde futbolcuları ağırladı.”

Erdoğan’ın yanında dönemin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın da olduğunu belirten Saymaz devamını şöyle aktardı:

“Görüşme yaklaşık yarım saat sürdü. Erdoğan, görüşmede, ‘Bu olay nedir? Paraları nerede ve kime verdiniz?’ diye sordu. Üç futbolcu yaşadıklarını anlattı. Erdoğan, dinledikten sonra Soylu’ya dönerek ‘Olaya bir bakın. Hakan Ateş’e söyle, bu işi çözsün. Başka konular da oldu. Lafımızı dinlemediler. Gereken uyarıları yapın. İsterlerse bir gün içinde kapatırlar.’ Soylu, görüşme sonrası Ateş’i aradı. Futbolcularla Beştepe arasındaki trafiğin halen sürdüğü ve Erdoğan’ın meseleyi takip ettiği ifade ediliyor.”

Yazının tamamını okumak için .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x