Sosyalist solda CHP bölünmesi

Muğla Marmaris’te TKP, SOL Parti, DEM Parti ve TİP ortak bağımsız aday gösterilmesi konusunda anlaşmış, yapılan açıklamada, “Halkçı belediyecilik anlayışını hayata geçirmek için Marmaris’i halkımızla beraber yönetmeye talibiz” denilmişti.

TKP İlçe Örgütü bir açıklama yaparak ittifaktan çekildiğini duyurdu. Yapılan açıklamada “Düzen partileriyle hiçbir koşulda pazarlığa açık olmayacağımızı ve ittifaktan çekildiğimizi kamuoyuna duyuruyoruz” denildi. soL’da yayımlanan habere göre TKP, ittifakın içindeki bazı unsurların “ittifakı CHP’den koltuk kapma pazarlığı için kullanması” sebebiyle çekildiğini duyurdu.

TKP Marmaris İlçe Örgütü’nün açıklaması şöyle:

“Ceketi koysak kazanırız rahatlığıyla Marmaris’in var olan değerlerini talan edenlerden, kamunun kaynaklarını ve gücünü kendi gücü ve malı zannedenlerden hem yıldık hem utandık. Bu nedenle, ne gerekçeyle olursa olsun hiçbir düzen partisinin adayını desteklemeyecek ve halkçı belediyecilik anlayışının kazanması için çalışacağız” yaklaşımını esas alarak ilgili ittifakın içinde yer almıştık.

O tarihten bu yana yaşanan kimi gelişmeler, artık başkan adayının ilan edilmesi gereken bir aşamaya gelindiğinde, ittifakın bizim için olmazsa olmazı “hiçbir düzen partisinin adayını desteklemeyecek ve halkçı belediyecilik anlayışının kazanması için çalışacağız” ifadesinin tam tersi öneriler ittifakın gündemine getirilmiştir. Bu nedenle TKP Marmaris İlçe Örgütü olarak düzen partileriyle hiçbir koşulda pazarlığa açık olmayacağımızı ve ittifaktan çekildiğimizi kamuoyuna duyuruyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x