Hangi İsim Yerine Geçecek? Meral Akşener’in İYİ Parti Genel Başkanlığı’nı Bırakacağı İddia Edildi!

Gürkan Hacır ile Taksim Meydanı programına konuk olan tv100.com yazarı Barış Yarkadaş, Akşener’in yerel seçimlerden sonra koltuğunu bırakacağını İddia etti. Akşener’in yerine geçecek ismi de belirlediğini aktardı.

Genel seçim döneminin önemli isimlerinden biri olan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’le ilgili önemli bir iddia ortaya atıldı.

Gürkan Hacır ile Taksim Meydanı programına konuk olan tv100.com yazarı Barış Yarkadaş, Akşener’in yerel seçimlerden sonra koltuğunu bırakacağını belirtti.

Yarkadaş, “Bugün konuştuğum İYİ Partililer, Akşener’in yerel seçim sonrası Genel Başkanlığı bırakacağını yerine Buğra Kavuncu’yu düşündüğünü bu yüzden İBB’ye aday yapmak istemediğini söylediler. İstanbul’da adayın Buğra Kavuncu’nun olmayacağı belli.” ifadelerini kullandı.

“İYİ Parti’de ciddi bir rahatsızlık var. Deniz Gürel’in yazdığı toplantıda bu rahatsızlık dile getirildi. Parti yöneticileri Akşener’in tutumlarına anlam veremiyor. Konuştuğum bazı parti yöneticileri ‘Meral Hanım acaba AK Parti’yle gizli bir angajmana mı girdi?’ diyorlar. Bu kuşku çok fazla arttı.” dedi.

Yarkadaş “Buğra Kavuncu’nun Saadettin Saran’la Ankara’da görüştüğü ve İBB Başkan adaylığı için zemin yokladığı yönünde bilgi aldım. Bu bilgiyi teyit etmek için aradım ama telefonu kapalıydı. İYİ Parti’nin Ankara milletvekillerinden biri istifanın eşiğine geldi. Mansur Yavaş’ın karşısına aday çıkarılmasına sıcak bakmayan birisi” iddialarında bulundu!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x