Bu kadar gol kaçmaz!

Galatasaray bu sezonun en istekli, en tempolu, en çok gol pozisyonuna girdiği maçını oynadı. Rakip Süper Lig’in iyi takımlarından Adana Demirspor… Sen bu kadar iyi bir takım karşısında çok net gol pozisyonlarına girebiliyorsan bunların dördünü, beşini filelere göndereceksin.
Tete gayretliydi. Sağ çizgide Sacha Boey ile beraber mükemmel işler yaptılar. Ne kadar çok mücadele edersen et, kaleciyle karşı karşıya kaldığın pozisyonları gole çeviremiyorsan, oynadığın iyi futbol da güme gider. Tete dün akşam bunu yaşadı. Adana Demirspor kalesinde kaleciyle karşı karşıya kaldığı üç net pozisyon var. Övgü almak istiyorsan bu net pozisyonları gole çevireceksin.
Kerem Aktürkoğlu ilk yarı sahanın yıldızıydı. Boey’e harika gol pası verdi, takımının ilk golünü attırdı. Icardi’nin pasıyla da takımını 2-0 galip duruma çıkardı. Sol bekte oynayan Barış Alper Yılmaz’a çok yardım etti ve Demirspor ataklarında da tehlike doğmadan yüzde yüz dört pozisyonu da kesti. Bravo Kerem’e…
Kerem Demirbay, Torreira’nın yanında oynadı, iyi de oynadı. Son vuruşlarda biraz dikkatli olsaydı, o da gecenin kahramanları arasına girerdi. Kerem Aktürkoğlu’nun ve Torreira’nın kaçırdığı çok net pozisyonlar var. Oliveira’nın topu direkten döndü. Icardi, iki kere gol pozisyonuna girdi, biraz ağır kaldı. Bir şutunu da kaleci mükemmel kurtardı. Sahada koşmayan, mücadele etmeyen hiç bir sarı-kırmızılı futbolcu yoktu. İşin doğrusu Kopenhag maçı öncesi ben Galatasaray’dan böyle bir performans beklemiyordum.
Abdülkerim harika müdahaleler yaptı. Nelsson da gayretliydi ama penaltı pozisyonunda dirseğini vücudundan biraz açtı diye, hakem Abdülkadir Bitigen penaltı verdi. Tamam penaltıya itiraz etmiyorum ama benim itiraz ettiğim kısım ise bu pozisyondan daha çok kollarını açan futbolculara penaltı çalınmaması. Bir maçta çalınıyor, öteki maçta çalınmıyor. Zaten MHK’nin sıkıntısı da bu.
Geçen hafta da olduğu gibi sonradan oyuna giren Bakambu, Galatasaray’ın hücumlarına sürat kazandırdı. Bakambu çok süratli ve akıllı bir oyuncu. Sonunda kaleciyle karşı karşıya kaldığı pozisyonda kaleci topa değmeyince sarı-kırmızılı futbolcuyu düşürdü ve hakem beyaz noktayı gösterdi. Icardi de penaltıyı atarak Kopenhag maçı öncesi büyük moral buldu.
Dün geceki galibiyeti ev sahibi ekip anasının ak sütü gibi hak etti. Adana Demirspor çok iyi takım olmasına rağmen maça ağırlığını koyamadı. Galatasaray’ın baskısına mecburen boyun eğdi. Yeni teknik direktör ve yeni oyun sistemiyle önümüzdeki haftalarda daha iyi bir Demirspor mutlaka seyrederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x