Bir dönemin ünlü mankeni şimdi tarımla uğraşıyor

Antalya’nın Manavgat ilçesinde çiftlik alan Tuğba Özay, 2021 yılında çıkan büyük yangında büyük bölümünü kaybetmişti. Özay büyük emek verip çiftliğini yeniden inşa etti, sebze yetiştirmek için de hazırlıklara başladı.

Kendine küçük bir sera yaptırıp önce tarım yapacağı alanı temizleyen bir dönemin ünlü mankeni sonra da kazdı, gübreledi, eline tırmık alıp etrafı iyice topladı.

Sabah pijamayla serada çapa yaptığı o anları Instagram hesabından paylaşan Özay, şu ifadeleri kullandı:

“SERAYI KURDURDUM”

“Ben böyleyim işte… Bazen yataktan kalktığım gibi pijamalarımla bahçeye çıkar o an aklıma eseni yaparım. Uzunca bir süredir bahçemizde küçük bir sera yapmak istiyordum. Serayı kurdurdum ve geçtiğimiz günlerde de toprağını kazdım, temizledim, gübreledim, havalandırmaya bıraktım.”

“ATA TOHUMUNA ÇOK ÖNEM VERİYORUM”

“Ata tohumuna çok önem veriyorum ve gerçek ata tohumu üreten yerleri takip ediyor destekliyorum. Onlardan ilham alıyorum, örnek oluyorlar bana… Toprak bizim anamız, varlığımızın ve sürekliliğimizin sebebi toprak… Toprakla iyi geçinmek, iyi anlaşmak gerek… Toprağa olan ilgim giderek artıyor. Elimde birazcık ata tohumlarım var ve onları ekmek için sabırsızlanıyorum. Ve sonucu çok merak ediyorum.”

“EKİN, BİÇİN, ÜRETİN”

Hem kendi araştırmalarım hem büyüklerden öğrendiklerimle toprak ile daha da içselleşeceğim.. Sizin de önerileriniz olursa paylaşın lütfen. Ama benim size önerim toprağınız varsa satmayın! Ekin, biçin, üretin. Evinizin balkonunda saksıda bile üretin. Birileri için değil , kendiniz için üretin… İnsanın kendi emeğinin karşılığını alması mutluluk verici. Bu arada ata tohumu biriktirmeye başladım. Benim için altından değerli şu an ata tohumu.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x