Ayhan Bora Kaplan Davası’nda aranıyordu: Serdar Sertçelik gözaltına alındı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın koordinesinde yürütülen Ayhan Bora Kaplan suç örgütüne yönelik soruşturmada önceki gün bir gözaltı daha yapıldı.

T24’ün haberine göre soruşturmayı yürüten Ankara Emniyeti Organize Suçlarla Mücadele Şubesi polisi, geçtiğimiz günlerde kamuoyuna yansıyan ve iş insanı Muhammed Sağ’ın kaçırılması eyleminde yer aldığı öne sürülen Serdar Sertçelik’in, Kıbrıs’tan uçakla Ankara’ya geleceği bilgisini edindi. Bunun üzerine polis, uçağın geleceği gece yarısı Esenboğa Havalimanı’nda önlem aldı.

Tarifeli seferle Kıbrıs’tan gelen Sertçelik, hakkındaki yakalama kararı uyarınca gözaltına alınarak emniyete götürüldü.

Sertçelik’in vereceği bilgiler sonrasında Kaplan soruşturmasında yeni gelişmeler yaşanabileceği emniyet kaynaklarınca ifade edildi.

BAŞINA SİLAH DAYADIĞI İDDİA EDİLMİŞTİ

Antalyalı iş insanı Muhammed Sağ’ın kısa süre önce kamuoyuna yansıyan açıklamalarında, ortağı olduğu Elmacı Market’in satışı sırasında kendisinin dolandırılmak istendiğini, Sertçelik ve ortağı Koray Özdöl tarafından başına silah dayandığını öne sürülmüştü.

Sonrasında 2021’de Antalya’da polise yaptığı başvurunun kabul edilmediğini iddia eden Sağ, devreye Ayhan Bora Kaplan’ın girdiğini ve kendisinin de can güvenliği için yurt dışına çıktığını ifade etmişti. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x